Polecane zabawki i pomoce edukacyjne do wsparcia motoryki małej

Jesteśmy rodzicami chłopca z autyzmem. Wiele lat poszukiwania sprawdzonych i dobrze wykonanych zabawek edukacyjnych i terapeutycznych do wsparcia rozwoju syna w naszym własnej historii dało nam potrzebne doświadczenie i praktykę w ich użytkowaniu, stąd poniżej dzielimy się kilkoma propozycjami. Propozycje te wspierają dzieci w terapii motoryki małej.

1. Drewniana gra zabawka edukacyjna Jabłuszka

Pomoc edukacyjna wykonana ze starannością jakościową, aby zabawa była bezpieczna. Ciekawe kolory i estetyka wykonania na wysokim poziomie. Zaproponowana formuła zabawki edukacyjnej wpływa pozytywnie na rozwój motoryki małej a tym samym polecana jest w terapii logopedycznej. Jabłuszka dostarczają dużo emocji i uśmiechu. Zabawka wykonana z drewna, trwała i ekologiczna. Zadaniem jest zebranie jabłuszek z drzewa do pojemnika za pomocą szczypiec, które podczas zabawy wspierają rozwój motoryki małej. Zabawa i terapia ręki w jednym. Producent: Top Bright

 Drewniana gra pomoc edukacyjna Jabłuszka

 

2. Drewniana gra zabawka edukacyjna Nakarm ptaszka

Drugi polecany produkt firmy Top Bright równie starannie wykonany jak Jabłuszka. Ta zabawka edukacyjna korzystnie wpływa na rozwój motoryki małej, idealna w terapii logopedycznej dla małych dzieci. Ciekawy pomysł, atrakcyjne wykonanie wpływają, że dzieci chętnie karmią ptaszka. Zabawka wykonana w połączeniu drewna z tworzywem. Naszym zadaniem za pomocą magnesu - mamy bądź taty przenieść robaki do dzióbka głodnego maleństwa. Rozwijająca propozycja w terapii ręki, praca nad rozwojem mowy nie musi być nudna.

 

Nakarm ptaszka

 

Drewniana pomoc edukacyjna Nakarm ptaszka

 

3. Duże drewniane korale do nawlekania

 

Pomoc edukacyjna o bardzo wysokiej jakości i staranności produkcji. Jeden z liderów zabawek edukacyjnych Melissa & Doug. Grube, duże i poręczne korale do nawlekania polecamy nawet dla najmniejszych dzieci. Nawlekanie wpływa istotnie na rozwój motoryki małej. Produkt często wybierany przez logopedów i używany w terapii logopedycznej. Produkt wykonany z drewna, ekologiczny i trwały. Zabawa i terapia ręki w jednym.

 

 

Duże drewniane korale do nawlekania

 

4. Drewniane klocki do nawlekania

 

Starannie wykonane drewniane klocki do nawlekania w wygodnym wiaderku. Zabawka, pomoc edukacyjna polecana również dla najmniejszych dzieci. W terapii ręki nawlekanie stanowi jedną z istotnych praktycznych umiejętności. Zabawka drewniana, praktyczna i trwała w użytkowaniu. Klocki poza funkcją motoryki małej równie dobrze można wykorzystać do zabawy łącząc również z innymi kompletami klocków. Produkt chętnie znajduje swoje miejsce w gabinetach logopedycznych. Polecamy. Producent: Top Bright

 

 Drewniane klocki do nawlekania

 

5. Gra edukacyjna Patyczaki

 

Bardzo lubimy Patyczaki. Niedroga propozycja wsparcia motoryki małej. Zabawa "Patyczakami" rozwija pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację. Możliwość skorzystania z dołączonych szablonów lub z wykorzystaniem własnej nieskrępowanej wyobraźni. Polskie wydawnictwo Granna. Produkt ekologiczny, wykonany z grubego papieru. Jeden z najczęściej kupowanych artykułów w naszym sklepie nie tylko do terapii ręki w gabinetach terapeutów, ale bardzo często wybierany przez rodziców jako ciekawa zabawka dla własnych dzieci.

 

 

 Patyczaki

© Puzelek 2021: zabawki edukacyjne i pomoce terapeutyczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl