Pomoce edukacyjne logopedyczne

Pomoce logopedyczne.

Znaczące deficyty w rozwoju mowy dziecka wymagają specjalistycznej terapii logopedycznej. Dodatkowe efekty poza współpracą dziecka z logopedą przynosi regularna praca rodzica z dzieckiem. Osiągniecie celów terapeutycznych jest dużo bardziej efektywne w sytuacji, gdy dziecko współpracuje z terapeutą i rodzicem a sprzyjają temu ciekawe, zróżnicowane tematycznie ćwiczenia, często z użyciem dedykowanych pomocy logopedycznych.

Przeglądamy pomoce logopedyczne.

Dmuchajka logopedyczna.

Niedrogi i prosty w konstrukcji przedmiot, który wspomaga pracę z oddechem, kształtuje koncentrację. Ćwiczenia oddechowe są podstawą w eliminowaniu deficytów w rozwoju mowy.


Dmuchajka logopedyczna

Piłkarzyki logopedyczne

 

Zestawy edukacyjne do budowania i ćwiczeń wymowy.

Na rynku wydawniczym znajdziemy duży wybór zestawów edukacyjnych, które są wsparciem w budowaniu komunikacji. Terapeuta wykorzystując dostarczone w zestawie obrazkowe karty i szablony zachęca do budowania wspólnej uwagi i prowadzi ćwiczenia logopedyczne. W pierwszym zakresie następuje praca z głoskami, sylabami a w następnych etapach po osiągnięciu postępów praca z wyrazami a następnie zdaniami.

Opowiem ci mamo

Opowiem ci mamo 2

 

Gry edukacyjne logopedyczne.

Rozgrywka z dzieckiem z wykorzystaniem gier logopedycznych może stanowić korzystny przerywnik między kolejnymi ćwiczeniami a jednocześnie stanowić kolejny element terapii. Terapeuci często sięgają po sprawdzone gry logopedyczne firmy Alexander, Adamigo, Multgigra, Granna, Kukuryku, Trefl.

Sowa gra w słowa

 

Dźwięki natury


Pacynki.Wykonane z materiału pacynki nakładane na dłoń bądź palce są interesującym narzędziem do budowania wspólnego pola uwagi, taka forma zabawy z dzieckiem zachęca je do próby komunikacji i budowania relacji. Inscenizowanie scenek z użyciem pacynek to lubiane przez dzieci formy terapii logopedycznej.

 

Pacynki

Motoryka mała

W terapii ręki buduje się poprawne umiejętności w zakresie motoryki małej, której prawidłowy rozwój powiązany jest z poprawnym kształtowaniem się rozwoju mowy. Wsparciem motoryki małej są zabawki edukacyjne często wybierane zarówno do domu jak i do gabinetów logopedycznych. Polecamy klocki, mozaiki kreatywne ze wzornikiem, korale do nawlekania, zestawy edukacyjne do rysowania w zestawie z mazakiem suchościeralnym.

 

 

© Puzelek 2021: zabawki edukacyjne i pomoce terapeutyczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl