Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Edukacyjne gry - zabawa, która rozwija

Odpowiednio dobrane do wieku dziecka gry edukacyjne są doskonałym narzędziem wszechstronnego rozwoju dziecka. Ważnym aspektem podczas wyboru gier jest kierowanie się zgodnie z zainteresowaniami naszych pociech. Gry edukacyjne dla dzieci wspierają rozwój logicznego myślenia, kreatywności, motoryki małej, pamięci i jednocześnie wpływają na poznanie różnych sfer otaczającego dziecko środowiska. Ważne, aby wybierać ciekawe gry, a rozgrywka niosła pozytywne emocje. Poświęcony czas na wspólną rozgrywkę z dzieckiem wpływa na integrację rodziny i pozytywnie wpływa na obopólne relacje.

Edukacja rozwijająca zakres wiedzy

W ofercie znajdziemy propozycje gier planszowych edukacyjnych, które gwarantują zabawę i jednocześnie pomagają dziecku pojąć określony zakres tematyczny. Może to być wiedza związana operowaniem czasem, znajomością zegara, pór roku, czyli kalendarza, poznaniem różnych profesji i zawodów, wiedzą dotyczącą alfabetu i podstaw czytania. Ułatwiają poznanie cyfr, działań matematycznych, różnego rodzaju gry wiedzowe i quizy poszerzają znajomość wiadomości na temat historii, geografii, świata zwierząt i roślin, sportu, budowy człowieka i wiele więcej.

Propozycje gier planszowych dla dzieci w naszej ofercie

Gry planszowe dla dzieci to również produkty, które wzmacniają umiejętności dziecka. W zależności od wyboru klienta zasady gry mogą wzmacniać motorykę małą związaną z rozwojem mowy, dostępny jest szeroki wybór gier ćwiczących umiejętność zapamiętywania jak choćby różne rodzaje popularnych odmian memory. Gry edukacyjne logiczne kształtują możliwości dziecka w zakresie kojarzenia faktów i wysuwania wniosków, strategiczne budują umiejętności planowania i przewidywania konsekwencji. Na rozwój dziecka wypływają równie pozytywnie co zabawki sensoryczne.

Wybór jest szeroki. Często producenci, wprowadzając produkt do swojej oferty, łączą założenia rozwoju umiejętności dziecka z rozwijaniem jego wiedzy. Każdy rodzic najlepiej zna swoje własne dziecko, jego mocne i słabe strony, więc dokonując wyboru zalecany równoważenie deficytów. Przede wszystkim zalecamy jednak, aby wybierany produkt był interesujący, kolorowy i starannie wykonany, tak by dziecko było nim zainteresowane. Powodzenia !

 

Gry edukacyjne i planszowe

  • nowość
  • nowość
  • nowość
Drewniana gra rybki na magnes Drewniana gra rybki na magnes
Producent: Top Bright
Cena: 39,99 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniana kostka Tetris Drewniana kostka Tetris
Producent: Adam Toys
Cena: 24,99 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniane puzzle Podobieństwa Viga Drewniane puzzle Podobieństwa Viga
Producent: Viga
Cena: 46,99 zł
szt.
zobacz więcej
Duże Janczary drewniane Duże Janczary drewniane
Producent: Playme
Cena: 19,99 zł
szt.
zobacz więcej

Bogata oferta gier planszowych i edukacyjnych

Na rynku dostępny jest duży wybór producentów gier edukacyjnych. W naszej ofercie posiadamy gry edukacyjne renomowanych firm takich jak: Alexander, Adamigo, Granna, Multigra, Kapitan Nauka, Trefl, Kukuryku, Clementoni. Wymienieni producenci posiadają szeroki wybór produktów z zakresu edukacji. W ofercie wyszczególnionych firm poza produktami edukacyjnymi i terapeutycznymi znajdziemy również gry planszowe, rodzinne, karciane, pamięciowe, wyścigowe, quizowe, ekonomiczne, strategiczne, logiczne, motoryczne, a także układanki edukacyjne.

Terapeuci a gry dla dzieci edukacyjne

Po zakup gier dla dzieci edukacyjnych sięgają również terapeuci, zatem często ten asortyment określany jest jako gry terapeutyczne. W terapii rozwoju mowy gry z zakresu edukacji wykorzystuje logopeda, w terapii psychologicznej i pedagogicznej - psycholog i pedagog. W grach edukacyjnych znajdziemy również propozycje związane tematycznie z terapią integracji sensorycznej potocznie nazywaną SI - wspierające pracę zmysłów - węchu, smaku, koordynacji wzrokowej, zmysłu dotyku i słuchu. Dlatego z niektórych gier edukacyjnych w terapii i pracy z dzieckiem korzystają również terapeuci integracji sensorycznej.

 

© Puzelek 2021: zabawki edukacyjne i pomoce terapeutyczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl