Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Nadpobudliwość psychoruchowa i zaburzenia uwagi (ADHD) to zaburzenie, z którym zmaga się wiele osób. Pierwsze objawy widoczne są już we wczesnym dzieciństwie. Maluch z ADHD ma problem z nadmierną ruchliwością, impulsywnością, a także znacznymi trudnościami z koncentracją uwagi. Dzieci, u których zdiagnozuje się ADHD, uczęszczają na terapię psychologiczno-pedagogiczną, której celem jest głównie zmniejszenie występujących objawów.

Podczas terapii, zarówno dla terapeuty, jak i dla rodziców, przydają się pomoce dla dzieci z ADHD. Pomagają w treningu skupienia i koncentracji podczas zabawy na co dzień. Sprawdź naszą ofertę sprawdzonych materiałów.

Pomoce dydaktyczne dla dzieci z ADHD 

W naszej ofercie znajdziecie wartościowe materiały dla dzieci z ADHD, przeznaczone dla maluchów w różnym wieku. Dla najmłodszych przygotowaliśmy proste, drewniane zabawki, akcesoria do trenowania zręczności i motoryki małej, a także ciekawe produkty do ćwiczenia integracji sensorycznej. 

Dla nieco starszych dzieci szczególnie polecamy wszelkiego rodzaju gry zręcznościowe. Tego typu gry wymagają przede wszystkim skupienia, więc doskonale sprawdzą się do treningu koncentracji, ale jednocześnie dziecko grając musi zwrócić uwagę na precyzję swoich ruchów, co ma ogromny walor edukacyjny.

Poznaj kreatywne i ciekawe zabawki dla dzieci z ADHD

Ciekawe zabawki dla dzieci ADHD to także takie, które skłaniają do zabawy w kreatywny sposób. Dziecko może uruchomić swoją wyobraźnie dzięki zestawom do rysowania, albo wykorzystać drewniane zabawki do tworzenia ciekawych historii podczas zabaw. Warte uwagi będą także te zabawki, które angażują kilka zmysłów na raz - to pomoże dziecku skoncentrować się na tej czynności.

Sprawdź także pomoce dydaktyczne dla dzieci z Zespołem Aspergera i materiały do trenowania zaburzenia integracji sensorycznej.

Nadpobudliwość psychoruchowa i zaburzenia uwagi (ADHD)

Bajkowy Teatrzyk Multigra Bajkowy Teatrzyk Multigra
Producent: Multigra
Cena: 59,99 zł
szt.
zobacz więcej
Dmuchawka pomoc logopedyczna Lokomotywa Dmuchawka pomoc logopedyczna Lokomotywa
Producent: Small Foot
Cena: 9,99 zł 16,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Duże Janczary drewniane Duże Janczary drewniane
Producent: Playme
Cena: 29,99 zł
szt.
zobacz więcej
Gra Bierki Alexander Gra Bierki Alexander
Producent: Alexander
Cena: 7,99 zł
szt.
zobacz więcej

© Puzelek 2021: zabawki edukacyjne i pomoce terapeutyczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl