Darmowa dostawa

Darmowa dostawa od

Oferta specjalna

Darmowa
dostawa
od 149 zł

Zobacz opcje dostawy

Pomoce dydaktyczne do nauki czytania i pisania

Pisanie i czytanie to podstawowe umiejętności, których opanowanie umożliwi dziecku rozpoczęcie na dobre prawdziwej przygody, jaką jest poznawanie świata. Dzieci bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy, a świat książek często fascynuje je już od najmłodszych lat, jednak tradycyjne ćwiczenia i materiały do nauki czytania i pisania szybko je nudzą. Na szczęście w sklepie Puzelek znajdziesz mnóstwo pomocy dydaktycznych stworzonych z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które sprawią, że uczenie się będzie dla nich świetną zabawą!

Jak dobrać materiały do nauki czytania i pisania do wieku dziecka?

Naukę czytania i pisania dzieci rozpoczynają zazwyczaj dopiero kiedy zasiadają w szkolnej ławce. Pierwsze spotkanie z literami można jednak zaaranżować znacznie wcześniej. Na początek warto zadbać o to, by przygotować rączkę malucha do pisania. Pomogą w tym wszelkiego rodzaju pomoce dydaktyczne do nauki pisania, które skłonią dziecko do ćwiczenia motoryki małej, czyli manipulowaniu rączką i jej paluszkami. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz bazgranki, układanki czy książeczki ze szlaczkami, które są niezastąpione, jeśli chodzi o trenowanie sprawności manualnych i grafomotorycznych dziecka. Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny to okres, w którym warto zadbać także o prawidłową wymowę dziecka. Współpraca z logopedą przyniesie jeszcze lepsze efekty, jeśli razem z dzieckiem wdrożycie do codziennej rutyny gry logopedyczne. Pełną gamę produktów logopedycznych z naszego asortymentu znajdziesz w kategorii Pomoce logopedyczne.

Kiedy dziecko jest nieco starsze, atrakcyjne pomoce do nauki czytania i pisania pozwolą mu na dodatkowe utrwalenie wiedzy, którą zdobyło w szkole. Zamienienie nudnych powtórek na materiały tego typu sprawia, że dziecko znacznie chętniej ćwiczy swoje umiejętności, a często nawet nie zorientuje się, że w trakcie zabawy tak naprawdę się uczy. Pomoce tego typu jednocześnie doskonalą jego spostrzegawczości, refleks czy logiczne myślenie. W ofercie sklepu Puzelek znajdziesz również pomoce dydaktyczne do nauki czytania i pisania zaprojektowane zgodnie ze wskazaniami Montessori.

Więcej zabawek edukacyjnych wspierających rozwój dzieci znajdziesz w kategorii Pomoce edukacyjne.

Pomoce dydaktyczne do nauki czytania i pisania

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl