Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zespół Aspergera to łagodne zaburzenie ze spektrum autyzmu, które powoduje problemy rozwojowe. Każde dziecko jest inne i mogą u niego występować różne objawy ZA, o innym stopniu zaawansowania. Terapia dzieci z Zespołem Aspergera przebiega pod okiem psychoterapeuty, który dobiera elementy terapii indywidualnie do potrzeb malucha. Powtarzające się elementy to m.in. psychoterapia behawioralno-poznawcza, trenowanie integracji sensorycznej oraz umiejętności społecznych, a także terapia kognitywna.

Do prowadzenia terapii przydają się pomoce dla dzieci z Zespołem Aspergera. W naszej ofercie znajdziecie bardzo różne produkty, które sprawdzą się na co dzień w trakcie terapii. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Materiały dla dzieci z Zespołem Aspergera

W naszej ofercie zebraliśmy materiały dla dzieci w różnym wieku. Dla najmłodszych polecamy produkty do treningu integracji sensorycznej, jak np. marakasy, grzechotki czy cymbałki, które wydają różne ciekawe dźwięki. 

Dla starszych dzieci, szczególnie polecamy gry edukacyjne, które zajmują sporą część naszej oferty. Takie pomoce dydaktyczne dla dzieci z Zespółem Aspergera poruszają zagadnienia z różnych dziedzin, dzięki czemu przydadzą się w powtórzeniu materiału z różnych przedmiotów. W szkole dzieci często mają problem z koncentracją, a dodatkowo wiedza może być przekazywana w mało interesujący sposób. Różne gry edukacyjne to świetna okazja do tego, żeby zdobyć wiedzę podczas zabawy!

Zabawki i przydatne pomoce dydaktyczne - Zespół Aspergera

Poza wspomnianymi wcześniej materiałami, warto także przyjrzeć się drewnianym zabawkom dla dzieci z Zespołem Aspergera. Drewno jest materiałem naturalnym i przyjemnym w dotyku, a dodatkowo, w naszej ofercie znajdują się zabawki imitujące różne przedmioty, np.jedzenie. To doskonała okazja do tego, żeby pobawić się w sklep, gotowanie lub nauczyć rozróżniania poszczególnych warzyw czy owoców! Takie zabawki są polecane zwłaszcza do terapii psychologicznej i logicznej.

Ciekawe zabawki dla dzieci z Zespołem Aspergera w starszym wieku to na przykład proste gry planszowe, jak chińczyk czy warcaby. Taka gra to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodziną, przy jednoczesnym treningu koncentracji.

Sprawdź także pomoce logopedyczne i materiały do terapii ręki, które są pomocne przy poprawie koordynacji i sprawności.

Zespół Aspergera

Bajkowy Teatrzyk Multigra Bajkowy Teatrzyk Multigra
Producent: Multigra
Cena: 59,99 zł
szt.
zobacz więcej
Dmuchawka pomoc logopedyczna Lokomotywa Dmuchawka pomoc logopedyczna Lokomotywa
Producent: Small Foot
Cena: 9,99 zł 16,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Domino Owoce Alexander Domino Owoce Alexander
Producent: Alexander
Cena: 11,99 zł
szt.
zobacz więcej
Domino symetryczne Multigra Domino symetryczne Multigra
Producent: Multigra
Cena: 16,99 zł
szt.
zobacz więcej
Domino Zegar Multigra Domino Zegar Multigra
Producent: Multigra
Cena: 19,99 zł
szt.
zobacz więcej
Duże Janczary drewniane Duże Janczary drewniane
Producent: Playme
Cena: 29,99 zł
szt.
zobacz więcej

© Puzelek 2021: zabawki edukacyjne i pomoce terapeutyczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl