Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Ciekawe pomoce edukacyjne - zabawa, terapia, rozwój

Sformułowanie: pomoce edukacyjne często brzmi jak coś nudnego. My wierzymy, że dobrze zaprojektowane zabawki, ciekawe, które inspirują dzieci, mogą być doskonałą pomocą w edukacji. Nieszablonowe zabawki, posiadające wiele wariantów zabawy, rozwijające i pomocne w poznaniu otaczającego świata, kształtujące prawidłowy rozwój w określonym wieku są doskonałą propozycją spędzania wspólnego czasu. Główną cechą zabawek edukacyjnych będących jednocześnie ciekawymi powinna być na pierwszym miejscu zabawa dzieci a dopiero kolejno walory edukacyjne.

Propozycje pomocy edukacyjnych:

Motoryka mała

Pomoce edukacyjne dla dzieci do wsparcia motoryki małej czyli umiejętności dziecka w sferze poprawy precyzji ruchów rąk, chwytu dłoni to szeroki wybór zestawów między innymi do nawlekania korali, klocków, przewlekania przez otwory. Zazwyczaj dołączone są karty ze wzorami, jednocześnie dziecko rozwija pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Często zestawy wykorzystywane w terapii ręki można z powodzeniem wykorzystać podczas nauki kolorów, kształtów, odwzorowywania wzorów i szeregów. Różnego rodzaju mozaiki i układanki, które oferujemy w sklepie często wybierane są do wyposażenia przedszkoli, szeroki wybór ilości elementów zestawu umożliwia dobór w zależności od wieku dziecka. Wśród pomocy w terapii ręki możemy wyróżnić:

 • zestawy do nawlekania, przewlekania

 • labirynty magnetyczne

 • mozaiki, układanki kreatywne, sortery, puzzle

 • pomoce edukacyjne dla przedszkoli do wsparcia funkcji grafomotorycznych - albumy do pisania po śladzie, literek, cyferek, kształtów

 • różnego rodzaju masy do lepienia

 • kreatywne zestawy do skręcania, sklejania, budowania

 • proponujemy również wyposażenie pracowni domowej czy przedszkolnej w materiały plastyczne jak bloki, papiery kolorowe, wycinanki, bibuły - wydzieranie, klejenie, wycinanie to bardzo dobry trening umiejętności dziecka w sferze precyzji dłoni

Gry edukacyjne

Duży wybór zestawów z grami to także polecane pomoce edukacyjne do przedszkola. Oferują wiedzę na temat otaczającego dzieci świata. Oprócz integracji w grupie, prawidłowego kształtowania emocji, rywalizacji z rówieśnikami większość z gier jest nauką w określonym zakresie jak np. zegar, kalendarz, nauka alfabetu, liczenia, budowy człowieka, geografii czy przyrody. Spory zakres gier rozwijających to zestawy dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wiele gier edukacyjnych posiada kilka wariantów rozgrywek co umożliwia dostosowanie wieku i umiejętności, wraz z rozwojem dziecka produkt nie traci walorów edukacyjnych i rozrywkowych i przez dłuższy czas pozostaje przydatny i aktualny.

Pomoce logopedyczne

Wśród pomocy edukacyjnych dla dzieci wybieranych przez logopedów najpopularniejsze to: dmuchawki logopedyczne, gwizdki, zestawy gier z wykorzystaniem dmuchania, historyjki obrazkowe, pacynki do konstruowania scenek i wypowiedzi. Zestawy motoryczne są często powiązane z pracą logopedów, zatem wzajemnie się uzupełniają w różnych zakresach terapii.

Autyzm, opóźnienie rozwoju

Najczęściej terapia dzieci z tego typu deficytami wymaga szerokiego zakresu tematycznego. Szereg dysfunkcji spowodowanych nieharmonijnym rozwojem wymaga wytężonej pracy i zaangażowania rodziców i terapeutów. Niezwykle często potrzebna jest terapia logopedyczna, psychologiczna, pedagogiczna i integracji sensorycznej. Wybór pomocy edukacyjnych zależy od konkretnych potrzeb dziecka, założonego planu wsparcia. Wybrane pomoce terapeutyczne powinny stopniowo kształtować określone umiejętności, aby sfery dziecka wymagające pomocy odpowiednio aktywizować i wspierać.

Dla kogo pomoce edukacyjne?

Dla wszystkich do zabawy i nauki. Zauważone deficyty rozwojowe dzieci wymagają wprowadzenia terapii. Terapia logopedyczna czy psychologiczna z wykorzystaniem zabawek i pomocy dydaktycznych jest bardziej ciekawa a duży wybór zestawów umożliwia częstszą zmianę ćwiczonego przez dzieci zakresu co wiąże się z mniejszym spadkiem motywacji. Pomoce edukacyjne dla dzieci wybierane są do wyposażenia gabinetów terapeutycznych, psychologicznych, logopedycznych, jako rozwijające zestawy do żłobków, przedszkoli, szkół, poradni. Wspierają terapię dzieci z opóźnieniem rozwoju, autyzmem, afazją, zespołem Downa, dyspraksją.

Jak wybierać?

Polecamy zamiast wybierać za dużą ilość produktów, które szybko się znudzą, wybrać mniej a dokonując wyboru kierować się kreatywnością producentów, zakresem tematycznym i możliwościami wspierania umiejętności i wiedzy, wysokim poziomem jakościowym i przyjaznym wyglądem. Bardzo popularne pozostają zabawki drewniane, służą długo, są ekologiczne i zazwyczaj nietoksyczne. Warto zadbać, aby w terapii dzieci z autyzmem i opóźnionym rozwojem dobierać pomoce terapeutyczne stopniowo różnicując czy zwiększając zakres wymagań. Zatem:

 • kreatywne,

 • wysokiej jakości wykonania, trwałe,

 • wielowariantowe,

 • dla dłuższego przedziału wieku,

 • interesujące dla dziecka,

 • możliwe dla zabawy w większym gronie (emocje, rozwój społeczny, rywalizacja),

 • dostosowane do poziomu i wieku.

 Labirynt magnetyczny Cyfry Labirynt magnetyczny Cyfry
Producent: Viga
Cena: 69,99 zł
szt.
zobacz więcej
Bańki mydlane SpongeBob Bańki mydlane SpongeBob
Producent: Dulcop
Cena: 2,49 zł
szt.
zobacz więcej
Cyferki magnetyczne Alexander Cyferki magnetyczne Alexander
Producent: Alexander
Cena: 19,99 zł
szt.
zobacz więcej
Cyferki magnetyczne Alexander Cyferki magnetyczne Alexander
Producent: Alexander
Cena: 12,99 zł
szt.
zobacz więcej
Dmuchawka logopedyczna Goki Dmuchawka logopedyczna Goki
Producent: Goki
Cena: 7,99 zł 12,99 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Dmuchawka pomoc logopedyczna Dmuchawka pomoc logopedyczna
Producent: Small Foot
Cena: 9,99 zł 14,99 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość

 

 

 

 

Promocje
Puzzle dwudzielne dla dzieci Alexander
Puzzle dwudzielne dla dzieci Alexander
24,99 zł 17,00 zł
szt.
Gra edukacyjna Nawlekaj nie czekaj mini Alexander
Gra edukacyjna Nawlekaj nie czekaj mini Alexander
24,99 zł 17,00 zł
szt.
Gra edukacyjna Ułamki Uczę się w mig Multigra
Gra edukacyjna Ułamki Uczę się w mig Multigra
24,99 zł 17,00 zł
szt.
Gra edukacyjna Quiz zwierzęta Big Alexander
Gra edukacyjna Quiz zwierzęta Big Alexander
69,99 zł 25,00 zł
szt.
Gra edukacyjna Znaki drogowe Pamięć Multigra
Gra edukacyjna Znaki drogowe Pamięć Multigra
19,99 zł 17,00 zł
szt.
Gra układanka edukacyjna Opowiem ci mamo 2 Alexander
Gra układanka edukacyjna Opowiem ci mamo 2 Alexander
19,99 zł 17,00 zł
szt.
Nowości
Dmuchawka pomoc logopedyczna
Dmuchawka pomoc logopedyczna
14,99 zł 9,99 zł
szt.
Statek 36537
Statek 36537
6,99 zł
szt.
Samochód Mercedes Benz G65 AMG Siku
Samochód Mercedes Benz G65 AMG Siku
49,99 zł
szt.
Autokar Travego Mercedes Benz Siku
Autokar Travego Mercedes Benz Siku
109,99 zł
szt.
Walec Siku
Walec Siku
69,99 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl