Zeszyt ćwiczeń Gotowi do startu Sylaby 4 Arson
Opis
Zeszyt ćwiczeń Gotowi do startu Sylaby 4 Arson
Zwieńczenie bestsellerowej serii pakietów startowych do nauki czytania i pisania. Zeszyt „Sylaby 4” autorstwa Agnieszki Bali to publikacja licząca 72 strony, która finalizuje proces oswajania dziecka ze światem pisma. Dzięki tej części mały uczeń utrwala zdobytą wiedzę i zyskuje pełną swobodę w operowaniu sylabami oraz sekwencjami literowymi.
Seria „Gotowi do startu?” została zaprojektowana tak, aby nauka odbywała się w sposób naturalny i bezstresowy. Poprzez zabawę i samodzielne odkrywanie reguł, dzieci z łatwością przechodzą z systemu wielkich liter na małe, co jest kluczowym krokiem w edukacji wczesnoszkolnej.
Dlaczego Zeszyt 4 do nauki sylab jest niezbędny w nauce i terapii?
- Doskonałe utrwalenie umiejętności: ćwiczenia koncentrują się na identyfikowaniu i dopasowywaniu materiału literowego. Dziecko poprzez łączenie i zamalowywanie pól automatyzuje proces czytania sylab otwartych i sekwencji.
- Prawidłowe wzorce motoryczne: zeszyt kładzie duży nacisk na naukę pisania zgodnie z „prawem pierwszego połączenia”. Odpowiednie planowanie ruchu ręki podczas kreślenia liter zapobiega powstawaniu błędnych nawyków i ułatwia naukę kaligrafii.
- Wsparcie neurorozwojowe: zadania w publikacji są zgodne z naturalnymi etapami rozwoju mowy dziecka. Stymulują one lewą półkulę mózgu, co jest niezwykle ważne w profilaktyce dysleksji oraz w terapii zaburzeń komunikacji.
- Uniwersalne zastosowanie: zeszyt jest ceniony przez logopedów, terapeutów pedagogicznych i nauczycieli zerówek. To także idealne narzędzie dla rodziców do twórczej pracy z dzieckiem w domu.
Kompletna seria „Gotowi do startu?”
Wybierając ten produkt, dopełniasz cały system edukacyjny, w skład którego wchodzą: Samogłoski (Zeszyty 1-2) Sylaby (Zeszyty 1-4) Ćwiczenia ogólnorozwojowe (materiał atematyczny, tematyczny i literowy)
Specyfikacja techniczna:
Autor: Agnieszka Bala
Wydawnictwo: Arson
Format: A5 albumowy (poziomy)
Ilość stron: 72
Okładka: Miękka
Zastosowanie: Przedszkolaki, uczniowie zerówek oraz klas I-III szkoły podstawowej. Polecane szczególnie dzieciom z trudnościami w nabywaniu umiejętności czytania i pisania oraz dzieciom dwujęzycznym.
Produkty powiązane
