Darmowa dostawa

Darmowa dostawa od

Oferta specjalna

Darmowa
dostawa
od 149 zł

Zobacz opcje dostawy

Profesjonalne akcesoria do terapii logopedycznej

Częścią terapii zaburzeń mowy są zajęcia z logopedą, jednak niezwykle ważne jest, aby dziecko miało motywację do wykonywania zadań i ćwiczeń poza gabinetem specjalisty. W sklepie Puzelek oferujemy ciekawe zabawki logopedyczne oraz akcesoria do terapii logopedycznej, które w sposób skuteczny i kreatywny wspierają deficyty rozwoju mowy. W ofercie sklepu znajdziemy zabawki terapeutyczne, które zachęcają do prawidłowej wymowy i artykulacji zarówno w przypadku różnego typu zaburzeń rozwoju dziecka jak i w przypadku naturalnie rozwijającej się umiejętności komunikacji. Duży zakres dostępnych w naszej ofercie akcesoriów do terapii logopedycznych stanowią produkty opracowane przez terapeutów i specjalistów, które gwarantują wysoki poziom a systematyczna praca z nimi również w domu przyniesie efekty.

Logopedyczne zestawy edukacyjne

W pracy z dzieckiem z opóźnionym lub nieprawidłowym rozwojem mowy przydatne okazują się zestawy historyjek obrazkowych, w których zadaniem dziecka jest próba komunikacji w zakresie przedstawionych na kartach obrazkowych historii. Logopedzi wykorzystują zestawy tablic i kart, które w atrakcyjny i czytelny sposób zaznajamiają dzieci z poprawnym wymawianiem głosek, sylab, wyrazów i zdań.

Gry logopedyczne dla dzieci i rodziców

Nasza oferta to także duży wybór gier edukacyjnych i rekwizytów do zabawy powiązanych ze wsparciem terapii mowy, umiejętnością wymowy i spontanicznej próby komunikacji. W tej grupie produktów znajdziemy gry planszowe, karciane, loteryjki, pamięciowe a także akcesoria które okazują się przydatne podczas zajęć logopedycznych czy spontanicznej zabawy. Należą do nich owoce i warzywa drewniane, pacynki i figurki, wykonane z drewna elementy wyposażenia dziecięcego domu czy sklepu.

Akcesoria logopedyczne do gabinetów i użytku domowego

Jednym z najczęściej kupowanych akcesoriów logopedycznych do terapii w naszym sklepie jest dmuchawka, dmuchajka logopedyczna. Niewielki przedmiot często wykonany z drewna wspiera prawidłowy rozwój aparatu mowy w zakresie ćwiczeń ekspiracyjnych, wykorzystywany również w terapii osób z jąkaniem. Zabawka ta uczy kontrolować i rozwijać fazy wdechu i wydechu, pobudza do pracy mięśnie twarzy. Posiadamy również gwizdki, których zadaniem jest stymulacja aparatu artykulacyjnego mowy.

 

 

Akcesoria logopedyczne do terapii

Motoryka mała

W gabinetach logopedycznych często możemy znaleźć również zabawki edukacyjne i akcesoria terapeutyczne wspierające rozwój motoryki małej. Związek prawidłowego rozwoju mowy z rozwojem psychomotorycznym dziecka jest udowodniony i ważny.

Akcesoria logopedyczne w terapii wspierające motorykę małą

Wykorzystanie akcesoriów logopedycznych wspiera rozwój dziecka w zakresie poprawnej pracy rąk, w tym dłoni, kształtując prawidłowy chwyt i precyzję ruchów.

Drewniane zabawki

Zabawa rozwijająca funkcje motoryczne z wykorzystaniem propozycji wykonanych z drewna ciągle jest aktualnym wyborem rodziców i terapeutów. Główne zalety w tej grupie pomocy edukacyjnych to trwałość, ekologiczne materiały i interesujący wygląd.

Puzzle, układanki, mozaiki, sortery

Poza wykorzystaniem tych pomocy w sposób zgodny z przeznaczeniem czyli pracą nad poprawnym rozwojem motorycznym terapeuci często wykorzystują te zabawki do innych ćwiczeń. Elementy drewnianych puzzli do dopasowania np. drewniane zwierzęta, pojazdy logopedzi używają w poznawaniu nowych słów dziecka a elementy z sorterów czy innych układanek wykorzystują w opracowaniu ćwiczeń z szeregami czy wzorami do odzwierciedlenia. Interesująca układanka drewniana to doskonała propozycja dla małych dzieci.

Gry, zestawy edukacyjne

W tej grupie polecamy akcesoria do terapii logopedycznej takie jak zestawy do nawlekania elementów, przewlekania nitek przez otwory, kreatywne mozaiki do wpinania kształtów w podstawy. Często przez rodziców jest kupowany zestaw klocków czy innych elementów z drewna czy metalu do składania, skręcania czy budowania.

Zabawa motoryczna nie od dziś

Wsparcie w rozwoju dłoni to nie tylko dobrze dobrana gra, ale zabawy i czynności znane od lat. Poleca się rozwój poprzez zabawę polegający na lepieniu, wycinaniu, klejeniu, rysowaniu, malowaniu, dzierganiu, wypełnianiu czyli szeroki zakres prac plastycznych i technicznych. Polecamy do urozmaicenia ciekawe przybory plastyczne - kredki, mazaki, różnorodne masy do lepienia, farby a także naklejki i zestawy zdobnicze. Im więcej interesujących gadżetów tym dziecko chętnie przystępuje do tego typu zabawy. Zabawa w tym przypadku to terapia a więc i duże szanse na rozwój.

Duży wybór akcesoriów logopedycznych

Dużą popularnością w naszym sklepie cieszą się pomoce terapeutyczne firm: Alexander , Adamigo , Multigra , Granna, Kukuryku. W asortymencie drewnianym zarówno rodzice dzieci z autyzmem czy innymi zaburzeniami rozwoju jak i logopedzi chętnie sięgają po zabawki takich producentów jak: Melissa&Doug, Top Bright, Goki, Viga, Legler, Lelin. Pamiętajmy, że terapia małych dzieci powinna być jak najbardziej urozmaicona. Duży wybór pomocy i akcesoriów logopedycznych sprzyja ciekawej terapii i dziecko bawiąc się rozwija słabsze sfery.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl