Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Profesjonalne akcesoria do terapii logopedycznej

Częścią terapii zaburzeń mowy są zajęcia z logopedą, jednak niezwykle ważne jest, aby dziecko miało motywację do wykonywania zadań i ćwiczeń poza gabinetem specjalisty. W sklepie Puzelek oferujemy ciekawe zabawki logopedyczne oraz akcesoria do terapii logopedycznej, które w sposób skuteczny i kreatywny wspierają deficyty rozwoju mowy. W ofercie sklepu znajdziemy zabawki terapeutyczne, które zachęcają do prawidłowej wymowy i artykulacji zarówno w przypadku różnego typu zaburzeń rozwoju dziecka jak i w przypadku naturalnie rozwijającej się umiejętności komunikacji. Duży zakres dostępnych w naszej ofercie akcesoriów do terapii logopedycznych stanowią produkty opracowane przez terapeutów i specjalistów, które gwarantują wysoki poziom a systematyczna praca z nimi również w domu przyniesie efekty.

Logopedyczne zestawy edukacyjne

W pracy z dzieckiem z opóźnionym lub nieprawidłowym rozwojem mowy przydatne okazują się zestawy historyjek obrazkowych, w których zadaniem dziecka jest próba komunikacji w zakresie przedstawionych na kartach obrazkowych historii. Logopedzi wykorzystują zestawy tablic i kart, które w atrakcyjny i czytelny sposób zaznajamiają dzieci z poprawnym wymawianiem głosek, sylab, wyrazów i zdań.

Gry logopedyczne dla dzieci i rodziców

Nasza oferta to także duży wybór gier edukacyjnych i rekwizytów do zabawy powiązanych ze wsparciem terapii mowy, umiejętnością wymowy i spontanicznej próby komunikacji. W tej grupie produktów znajdziemy gry planszowe, karciane, loteryjki, pamięciowe a także akcesoria które okazują się przydatne podczas zajęć logopedycznych czy spontanicznej zabawy. Należą do nich owoce i warzywa drewniane, pacynki i figurki, wykonane z drewna elementy wyposażenia dziecięcego domu czy sklepu.

Akcesoria logopedyczne do gabinetów i użytku domowego

Jednym z najczęściej kupowanych akcesoriów logopedycznych do terapii w naszym sklepie jest dmuchawka, dmuchajka logopedyczna. Niewielki przedmiot często wykonany z drewna wspiera prawidłowy rozwój aparatu mowy w zakresie ćwiczeń ekspiracyjnych, wykorzystywany również w terapii osób z jąkaniem. Zabawka ta uczy kontrolować i rozwijać fazy wdechu i wydechu, pobudza do pracy mięśnie twarzy. Posiadamy również gwizdki, których zadaniem jest stymulacja aparatu artykulacyjnego mowy.

 

 

Akcesoria logopedyczne do terapii

Bańki mydlane SpongeBob Bańki mydlane SpongeBob
Producent: Dulcop
Cena: 2,49 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Dmuchawka pomoc logopedyczna Dmuchawka pomoc logopedyczna
Producent: Small Foot
Cena: 14,99 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniana kostka Tetris Drewniana kostka Tetris
Producent: Adam Toys
Cena: 29,99 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniane puzzle Podobieństwa Viga Drewniane puzzle Podobieństwa Viga
Producent: Viga
Cena: 46,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Motoryka mała

W gabinetach logopedycznych często możemy znaleźć również zabawki edukacyjne i akcesoria terapeutyczne wspierające rozwój motoryki małej. Związek prawidłowego rozwoju mowy z rozwojem psychomotorycznym dziecka jest udowodniony i ważny.

Akcesoria logopedyczne w terapii wspierające motorykę małą

Wykorzystanie akcesoriów logopedycznych wspiera rozwój dziecka w zakresie poprawnej pracy rąk, w tym dłoni, kształtując prawidłowy chwyt i precyzję ruchów.

Drewniane zabawki

Zabawa rozwijająca funkcje motoryczne z wykorzystaniem propozycji wykonanych z drewna ciągle jest aktualnym wyborem rodziców i terapeutów. Główne zalety w tej grupie pomocy edukacyjnych to trwałość, ekologiczne materiały i interesujący wygląd.

Puzzle, układanki, mozaiki, sortery

Poza wykorzystaniem tych pomocy w sposób zgodny z przeznaczeniem czyli pracą nad poprawnym rozwojem motorycznym terapeuci często wykorzystują te zabawki do innych ćwiczeń. Elementy drewnianych puzzli do dopasowania np. drewniane zwierzęta, pojazdy logopedzi używają w poznawaniu nowych słów dziecka a elementy z sorterów czy innych układanek wykorzystują w opracowaniu ćwiczeń z szeregami czy wzorami do odzwierciedlenia. Interesująca układanka drewniana to doskonała propozycja dla małych dzieci.

Gry, zestawy edukacyjne

W tej grupie polecamy akcesoria do terapii logopedycznej takie jak zestawy do nawlekania elementów, przewlekania nitek przez otwory, kreatywne mozaiki do wpinania kształtów w podstawy. Często przez rodziców jest kupowany zestaw klocków czy innych elementów z drewna czy metalu do składania, skręcania czy budowania.

Zabawa motoryczna nie od dziś

Wsparcie w rozwoju dłoni to nie tylko dobrze dobrana gra, ale zabawy i czynności znane od lat. Poleca się rozwój poprzez zabawę polegający na lepieniu, wycinaniu, klejeniu, rysowaniu, malowaniu, dzierganiu, wypełnianiu czyli szeroki zakres prac plastycznych i technicznych. Polecamy do urozmaicenia ciekawe przybory plastyczne - kredki, mazaki, różnorodne masy do lepienia, farby a także naklejki i zestawy zdobnicze. Im więcej interesujących gadżetów tym dziecko chętnie przystępuje do tego typu zabawy. Zabawa w tym przypadku to terapia a więc i duże szanse na rozwój.

Duży wybór akcesoriów logopedycznych

Dużą popularnością w naszym sklepie cieszą się pomoce terapeutyczne firm: Alexander , Adamigo , Multigra , Granna, Kukuryku. W asortymencie drewnianym zarówno rodzice dzieci z autyzmem czy innymi zaburzeniami rozwoju jak i logopedzi chętnie sięgają po zabawki takich producentów jak: Melissa&Doug, Top Bright, Goki, Viga, Legler, Lelin. Pamiętajmy, że terapia małych dzieci powinna być jak najbardziej urozmaicona. Duży wybór pomocy i akcesoriów logopedycznych sprzyja ciekawej terapii i dziecko bawiąc się rozwija słabsze sfery.

Promocje
Gra edukacyjna Ułamki Uczę się w mig Multigra
Gra edukacyjna Ułamki Uczę się w mig Multigra
19,99 zł 15,00 zł
szt.
Gra edukacyjna Zagadkowe wierszyki Mix Alexander
Gra edukacyjna Zagadkowe wierszyki Mix Alexander
39,99 zł 15,00 zł
szt.
Gra edukacyjna Tabliczka mnożenia memo Multigra
Gra edukacyjna Tabliczka mnożenia memo Multigra
19,99 zł 15,00 zł
szt.
Pieczątki motywacyjne buźki stemple Adamigo
Pieczątki motywacyjne buźki stemple Adamigo
24,99 zł 15,00 zł
szt.

© Puzelek 2021: zabawki edukacyjne i pomoce terapeutyczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl